Akikre büszkék vagyunk


Cikói Ökoverseny

A Cikói Perczel Mór Általános Iskola Ki a „legökosabb”? címmel játékos vetélkedőt hirdetett  a tankerületünkben működő „kisiskolák” 5. és 6. osztályos tanulóinak.A természetvédelem és környezetvédelem iránt érdeklődő versenyzők ügyességi és kreativitást igénylő feladatok során bizonyíthatták rátermettségüket. Iskolánk csapata a megmérettetésen EZÜST minősítést szerzett. Gratulálunk a csapattagoknak, valamint Filamella Tiborné felkészítő pedagógusnak.

Ökosok

Varga Zétény Balázs 5. o, Bakó Dominik 6. o.,

Kovács Áron Ivó 5. o., Bodony Bianka 6. o.

Mórágyi Versmondó Verseny

Május 5-én tanulóink szavalóversenyen vettek részt Mórágyon. Tanulóink öregbítve iskolánk hírnevét ismét  méltón helytálltak. Gratulálunk tanulóinknak, valamint Biróné Papp Brigitta és Szücsné Nagy Viktória felkészítő pedagógusoknak.

Köteles Adél a II.korcsoport I. helyezettje, Köteles Dániel a IV.korcsoport I.helyezettje, Bodony Bianka a III.korcsoport Különdíjasa.

Mórágy díjazottak

Bonyhád városi szavalóverseny 

Az idei évben is megrendezésre került a Bonyhád Járási Szavalóverseny, melyen               Köteles Dániel 7. osztályos tanuló korosztályában II. helyezést ért el. Gratulálunk Dánielnek, valamint felkészítő tanárának Biróné Papp Brigittának.

Dana Brigi

Megyei elsősegélynyújtó verseny

Tanulóink megszerezve a Bonyhádon tartott városi elsősegélynyújtó verseny I. helyezését, jutottak  Szekszárdra, a megyei fordulóra, ahol derekasan helytállva             III. helyezést értek el. Jó szívvel gratulálunk  tanulóinknak valamint felkészítő tanáruknak Gáspárné Link Andreának.

Megyei elsősegélynyújtó verseny

 

                             Gáspár Regina, Csollány Eszter, Tkaczuk Ingrid Diána,                          Bodony Bianka, Csiszér Éva

Városi elsősegélynyújtó verseny

Április 14-én rendezték meg Bonyhádon a városi elsősegélynyújtó versenyt, melyre iskolánkból is jelentkezett a felsős vöröskeresztes szakkörösökből egy 5 fős csapat. A gyerekeknek elméletben és gyakorlatban is bizonyítaniuk kellett felkészültségüket.5 helyszínen különböző szituációkban kellett helytállniuk (újraélesztés,stabil oldalfektetés,kötözések…) Csapatunk nagy örömünkre  első helyezést ért el,és így továbbjutottak  a megyei versenyre.

image1

 

Csapattagok:

Csollány Eszter  /8.oszt./

Tkaczuk Ingrid  Diána /8.oszt./

Gáspár Regina / 8.oszt./

Csiszer Éva / 8.oszt./

Bodony Bianka  /6.oszt./

 

Gratulálunk nekik és nagyon büszkék vagyunk rájuk!

 

Bonyhád városi  mezei futóverseny

Szeptemberben került megrendezésre a mezei futóverseny, melyen tanulóink a  csapatversenyben  mind az 5.-6. , mind a 7.-8. osztályos korosztályban BRONZ érmet szereztek.  Gratulálunk  tanulóinknak, valamint Mózsik Rita tanárnőnek a felkészítésért.

mezei bronz 7.-8.

    A IV. korosztály csapata: Maurszki Márk 8. o. Berta Benjámin 7. o. , Varga Valentin 8. o. Kaczur Benjámin 8. o. Berta Dániel 7. o.

A III. korosztály csapata: Tasnádi Krisztián 5. o. Kakas Máté 6. o. Keresztes Ivó 6. o. Hubert Márkó 6. o. Kovács Áron 5. o.

2015/2016

 A  Györei Templom Általános Iskola által  szervezett Ki tud többet Magyarországról?

 elnevezésű  járási vetélkedőn

                  Csollány Eszter  7. , Gáspár Regina 7.  és Vucskó Gábor 8. osztályos tanulóink    I. helyen végeztek.

vucsi, csollány, regi

A Solymár Imre Városi Könyvtár az ÁLLATOK VILÁGNAPJA alkalmából ” A ló” címmel hirdetett  meg rajzpályázatot, melyen  Varga Viktor 6. osztályos tanulónk   díjazott lett.varga viktor 

A Bonyhádi Solymár Imre Városi Könyvtár által meghirdetett “Repülés a mesék szárnyán” mesemondó versenyen  Köteles Adél iskolánk 3. osztályos tanulója III. helyezést ért el.

Köteles Adél

   Repülés a mesék szárnyán-további képek