EFOP 3.1.8.


A Széchenyi 2020 keretében megjelent az „Együtt, testvérként – iskolaközi szemléletformáló program” című (EFOP-3.1.8-17 kódszámú) felhívás.

A felhívás célja:
olyan projek megvalósításának támogatása, amelyek az országhatáron belüli és Kárpát-medencén belüli („A” programelem), valamint nemzetközi (Európai Unión belüli) testvériskolai kapcsolatok („B” programelem) kialakításával, közös programok megvalósításán keresztül hozzájárulnak a tanulók kompetenciájának (szociális, életviteli, kommunikáció, stb.) fejlesztéséhez, ismeretanyaguk bővítéséhez.Jelen felhívás keretében lehetőség nyílik a kötelező óraszámon felüli nyelvtanulásra valamely választott idegen nyelven.

Az elnyert pályázat keretében  a Györei Templom Általános Iskola és a Iregszemcsei Deák Ferenc Általános Iskola Magyarkeszi Tagiskolája között jött létre testvér iskolai kapcsolat  2017. novemberében.

A pályázat keretében a felső tagozatos diákok számára délutáni foglalkozásokat tartunk a következő témakörökben:

A foglakozás címe: „
  • Egymásról, egymásnak”
  • „Egészségesen élünk”
  • „Együtt élünk, együtt működünk”
  • „Miből lesz a cserebogár?”
  • “Fejlesztjük a német nyelvi tudásunkat.”

 

Találkozók

A pályázat következő eleme a testvériskolai találkozók Györe és Magyarkeszi helyszínekkel.

A két intézmény tanulóinak és pedagógusainak személyes találkozói 6 alkalommal. Találkozók időtartama: 1 éjszaka 2 nap

Tanórán kívüli vagy egész napos iskolán kívüli tanulmányi, kulturális és szabadidős programok szervezése, kulturális rendezvényeken való részvétel biztosítása:

 

  • Mozilátogatások
  • Mecsextrém
  • Siklós élményfürdő…

Táborozások

  • Tarjáni Gyermektábor
  • Balatoni nyaralás