Reneszánsz projekt 2015


November 12-én délután tartottuk meg  a 6. osztályosok reneszánsz projektjének záró rendezvényét. A hatodikosok már hetek óta több tantárgyon keresztül ismerkedtek a Reneszánsz korral,ill. Mátyás király reneszánsz udvarával. Megismerhették pl. a kor divattörténetét, étkezési szokásait,művészeti alkotásait. Az órákon játékos módon (tevékenykedtetve) sajátíthatták el az ismereteket pl. pajzsot készítettek,iniciálét rajzoltak,kardoztak,táncoltak,étlapot állítottak össze.

IMG_0739

                                                                    további képek

Munkáik díszítették a záró eseményen a falakat. A projektzáró címe:”Mátyás király udvarában” lett, úgy gondoltuk rajta keresztül bemutathatjuk a reneszánsz udvart,szokásokat. Elsőként egy kis vetítéssel megnézhette mindenki, hogy az órákon hogyan készültek a gyerekek, aztán a 6.osztályból  3-an( Bodony Bianka,Dani Gergő János,Fenyő Dániel)  Power Pointos  bemutatóját tekintettük meg Mátyás királyról és a reneszánsz korról. Ezt követően  a  résztvevők korhű ruhákban egy kis jelenetet adtak elő,volt lovaggá ütés,lovagi torna ,kardbemutató és reneszánsz tánc is. A projektzáró rendezvényt egy reneszánszkori lakomával zártuk , melyen már csak a hatodikosok vehettek részt(megérdemelten, hiszen sokat dolgoztak a bemutató sikeréért ).Reméljük  a nézőknek,de főleg a résztvevőknek egy szép kis emlék marad, hogy egyik délután visszamentünk az időben, egészen Mátyás király udvaráig.

A projektzáró sikeréről meséljenek az alábbi felvételek….

Füli+Viri

                                                                          További képek

                                                                                                                         Gáspárné Link Andrea